Türkiye’de Ucuz Tatil Yapılacak Yerler

2022 Yazında Türkiye’de Tatil Yapılacak Yerler

Türkiye’de tatil yapılacak yerler denince akla sayısız güzellik geliyor. Ancak bu içeriğimizde dört bir yanı ayrı güzelliğe sahip olan en iyi turistik yerlere yer vereceğiz. Çünkü Türkiye’nin güzelliklerini hazırladığımız tatil rotası listesine sığdırmak mümkün olmayacaktır. Eğer Almanya’daysanız ve Türkiye’de tatil yapma planınız varsa bu içeriğimizdeki bilgiler tam da size göre! Tatil denince akla direk deniz, kum ve plajlar geliyor. Ancak Türkiye’de yapacağınız tatil emin olun ki bundan çok daha fazlasını kapsayacak…

Türkiye bildiğiniz üzere turistik bölge açısından oldukça zengindir. Neredeyse her bölgesinde birden fazla tatil yeri olduğunu söylemek bile yanlış olmayacaktır. Eğer Almanya’dan yola çıkarak rotanızı tatil için Türkiye’ye çeviriyorsanız hemen benzersiz tatil yerlerini keşfetmenizi sağlayalım! İşte, Türkiye’nin en iyi tatil yerleri ve tüm detayları sizlerle…

tatil1
Türkiye’de Tatil

Benzersiz Yaz Tatili Seçeneği: Bodrum-Muğla!

Türkiye ve tatil dendiği zaman akla ilk gelen rotalardan biri şüphesiz ki Bodrum Muğla oluyor. Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan Muğla 13 farklı ilçeye sahiptir. Bu ilçelerinin her biri ayrı güzellikler barındırsa da yabancı ve yerli tatilcilerin en sık tercih ettiği ilçesi Bodrum oluyor. Dört mevsim benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz Bodrum’un güzelliklerinden hemen bahsetmeye başlayalım.

Öncelikle Bodrum Türkiye’nin güneybatısında yer alan en önemli turistik bölgelerden biridir.  Güllük ve Gökova gibi iki mükemmel körfezin arasında kalan bodrum her yıl milyonlarca turistin ve yerli tatilcinin en uğrak adresidir. Dünyanın her yerinden akın eden turistlerin bölgeyi sevmesindeki en temel neden temiz doğası, keyifli tatil alanları ve atmosferidir.

Denizinin berraklığı bir yana doğal güzellikleri ile ruhunuzu dinlendirme potansiyeli taşıyor. Türkiye’de tatil yapılacak yerler listenize mutlaka Bodrum’u eklemenizi tavsiye ediyoruz. Bodrum’a geldik peki nerede kalabiliriz dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen Bodrum’da kalabileceğiniz birkaç güzel ve profesyonel otelin detaylarını da aktaralım;

1.      The Bodrum By Paramount Hotel

The Bodrum By Paramount Hotel kalabileceğiniz en güzel adreslerden biridir. Otelin genel mimari güzelliği ve konumu insanı cezbediyor. Profesyonel hizmetleri ve yemekleri de oldukça dikkat çekiyor. Eğer tam ve konforlu bir tatil hayaliniz varsa kesinlikle tercihinizi The Bodrum By Paramount Hotel’den yana kullanabilirsiniz.

2.      Xanadu Island Bodrum

Xanadu Island da Bodrum’da konaklayabileceğiniz en güzel oteller arasında listeleniyor. Xanadu Island Ege’nin efsane adalarının birinde yer alıyor. Evet yanlış duymadınız, otel tamamen dört tarafı denizle çevrili bir adanın üzerinde yer alıyor. Göz alıcı mimarisi, zengin süit seçenleri ve denize bakan villa alternatifleri ile bu yıl tatil için tercihiniz olabilir.

3.      Ramada Resort Bodrum

Ramada Resort Bodrum’da kalabileceğiniz bir diğer benzersiz otel seçeneği olarak dikkat çekiyor. Bodrum’un merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Denize tamamen sıfır konumda sayılacak kadar yakın olan bu otelde benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.  Otelin kendine özel plajında keyifle zaman geçirebilir ve konforunun tadını tatil boyunca doyasıya çıkarabilirsiniz. Bodrum’un en çok tercih edilen otellerinden biri olduğu için erken rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Bodrum tatili düşüyorsanız bu üç otelden birini tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi otelleri arasında yer aldıkları gibi benzersiz ve dinlendirici bir tatil deneyimi yaşamanızı da sağlıyorlar. Ancak özellikle de yaz sezonunda bu otellere talep yoğun olacağı için gelmeden rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız. Erken rezervasyon için sunulan cazip fiyatlardan da faydalanabilirsiniz.

Dinlendiren Bir Yaz Tatili İçin: Alaçatı-İzmir

Almanya’dan Türkiye’ye tatil için gelip keyif dolu ve dinlendirici bir tatil yeri arıyorsanız rotanızı direk Alaçatı-İzmir’e çevirebilirsiniz. Türkiye’de tatil yapılacak yerler arasında yer alan en güzel illerden biri İzmir’dir. İzmir’in pek çok ilçesi Ege denizine ev sahipliği yapan, doğal güzellikleri ile dikkat çeken yerlerdir. Ancak Alaçatı’nın tatil tadı bir başka! Bu nedenle her yıl binlerce yerli ya da yabancı tatilci rotasını direk Alaçatı Çeşme tarafına çeviriyor. Gelin Alaçatı’yı biraz daha yakından inceleyerek, tanıyalım…

Alaçatı İzmir Çeşme ilçesine bağlı olan bir mahalle olarak geçiyor. Ancak öyle basit bir mahalle gibi düşünmeyin! Her tarafın mavi konsepti insanın ruhunu henüz adım atarken dinlendirmeye başlıyor. Alaçatı ya da çeşme dendiği anda herkesin aklına direk mavi beyaz renkleri geliyor. Çünkü bölgedeki mekanların tümü neredeyse mimari ve dekorasyonda bu renkleri tercih ediyor. Tarihi taş evlerin yanı sıra zengin bir kültürel mirasın izlerini de taşıyor.

Bu nedende deniz, kum ve plaj tatilinden çok daha fazlasını sunuyor. Özellikle de Almanya’dan gelip ailece tatil yapabileceğiniz en iyi seçenek olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Almanya’dan yola çıktık ve Alaçatı’ya vardık, peki nerede kalacağız? Konaklama seçenekleri nelerdir? Bu gibi soruları merak ettiğinizi de biliyoruz. O nedenle Alaçatı’da kalabileceğiniz birkaç güzel konaklama yerinin detaylarını da hazırladık;

1.      Evliyagil Hotel By Katre Alaçatı

Evliyagil Hotel By Katre Alaçatı’da kalabileceğiniz en güzel yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. Fiyat ve konfor açısından güvenle tercih edebilirsiniz. Alaçatı merkeze sadece yürüme mesafesinde olan bu otel aynı zamanda Alaçatı plajlarına da yürüme mesafesindedir. Park sorunu olmayan ve lezzetli mutfağı ile dikkat çeken Evliyagil Hotel By Katre için erken rezervasyon yaptırmayı da unutmayın!

Web Sitesi: http://katrehotel.com/

İrtibat Bilgileri: 0542 716 18 18- 0232 16 76 72

2.      Gaia Beach Hotel Alaçatı

Eğer hem yeni hem de ultra konforlu otellerde konaklamayı seviyorsanız tercihinizi direk Gaia Otel Alaçatı’dan yana kullanabilirsiniz. Bölgenin en konforlu ve şık otelleri arasında yer alıyor. Sağlıklı ve benzersiz mutfak lezzetleri de oldukça dikkat çekiyor. Yine gelmeden evvel erken rezervasyondan faydalanmayı da ihmal etmemelisiniz. Özellikle de yaz sezonunda yer bulmakta bir hayli güçlük çekebilirsiniz.

3.      Alavya Otel Alaçatı

Alavya Otel Alaçatı tatilinde kalabileceğiniz bir diğer seçenektir. İnsana adeta huzur veren dingin bir dekorasyona sahiptir. Bu nedenle tatilde dinlenmeye önem veren her tatilcinin uğraş konaklama adresleri arasında yer alıyor. Butik bir otel olmasına rağmen içerisinde Türk hamamı, spa ve spor salonu gibi pek çok hizmet de yer alıyor. Erken rezervasyon yaptırarak gelmenizi öneriyoruz.

Türkiye’de tatil yapılacak yerler listenize benzersiz Alaçatı- çeşme güzelliğini de eklemeyi unutmayın! Özellikle de ailece bir tatil planlıyorsanız Alaçatı sizler için biçilmiş kaftan! Bölgeye gelmeden evvel kısa bir araştırma yaparak hangi etkinliklere ev sahipliği yaptığına dair fikir de edinebilirsiniz. Çünkü bölgede turlar düzenleyen birden fazla acente yer alıyor. Bu acenteler ile günü birlik ya da haftalık tekne turlarına çıkarak tatilinize yön verebilirsiniz.

Türkiye’de Keyifli Bir Kış Tatili: Bursa- Uludağ

Sürekli yaz tatili seçeneklerini aktardık. Ancak tatili kışın yapacakları da unutmadık! Türkiye’de tatil yapılacak yerler listesine kışın gelip keyifli bir tatil yapabileceğiniz seçenekleri de ekledik. Bunlardan ilki elbette ki Bursa-Uludağ zirvesi. Türkiye kış tatili dendiği anda akla gelen ilk adreslerden biri Bursa-Uludağ oluyor. Eğer siz de Almanya’dan Türkiye’ye kış tatili için gelmeyi düşünüyorsanız listenizin hemen başına burayı eklemenizi öneriyoruz.

Kayak sporu ve karın zirve adresi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kış mevsiminde tatil yapmayı seviyorsanız buradaki güzellikleri görmenizi öneriyoruz. Bursa Uludağ’da kayak yapma gibi bir zorunluluğunuz yok. Şömine başında, dağ evinde konaklayarak karın ve kışın tadını çıkarıp da dinlenebilirsiniz. Çünkü bölgedeki konaklama yerlerinin konsepti buna oldukça müsait.

Bursa-Uludağ yeni rotanız olacaksa konaklama için de gelmeden fikir edinmeniz gerekiyor. Bölgeye her yıl sayısız yerli yabancı kişi akın ettiği için turistik alan gibi bir sisteme sahiptir. Bu nedenle konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Ancak bölgenin en iyi konaklama yerlerinden bazılarını fikir vermesi açısından hemen aktaralım;

Hotel Grand Yazıcı Uludağ

Hotel Grand Yazıcı Uludağ 1. Bölgede yer alıyor. Bölgeye giden pek çok kişinin en sık tercih ettiği otel olarak dikkat çekiyor. Eğer siz de ailenizle birlikte Almanya’dan Uludağ’a tatile geldiyseniz siz de tercihinizi bu otelden yana kullanabilirsiniz. Üstelik Hotel Grand Yazıcı Uludağ’da 0-10 yaş arası çocuklar için ücret alınmıyor.

Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort

Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort otel seçeneği de Uludağ tatili için en iyi seçeneklerden biri olarak dikkat çekiyor. 2. Bölgede yer alan bu otele talep çok yoğun olduğu rezervasyon ile irtibata geçerek hareket etmenizi öneriyoruz. Yine bu otel de de 0-11 yaş gurubu çocuklar için ücret talep edilmiyor. Fiyat açısından da diğer otel alternatiflerine nazaran daha cazip seçeneklerle dikkat çekiyor.

Kaya Uludağ Otel

Kaya Uludağ otel de bölgede tercih edebileceğiniz bir diğer seçenektir. Almanya’dan kış tatili için Uludağ’a gelmeyi planlıyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi ve konforlu otellerden biri olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Kış doğasının içerisinde, şahane manzarasıyla insana adeta huzur veren bir konsepte sahip! Gelmeden evvel erken rezervasyon yaptırmanız daha cazip fiyatlardan faydalanmanıza yardımcı olacaktır.

Bursa Uludağ otellerinde günü birlik kalabileceğiniz gibi haftalık ya da aylık da anlaşma yapabilirsiniz. Ancak henüz yola çıkmadan evvel rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Çünkü Uludağ Türkiye’nin kış tatili için en çok tercih edilen yerlerinden biridir. Her yıl aşırı kalabalık olduğu için vardığınızda otellerde yer bulamama durumu da olabilir.

Periler Şehri: Nevşehir- Kapadokya

Türkiye’ye kadar gelip de Nevşehir Kapadokya güzelliklerini görmeden dönmek kesinlikle olmaz! Kapadokya’nın tarihi mirasları ve masalları oldukça dikkat çekiyor. Zaten şehre ilk ayak bastığınız andan itibaren atmosferinden bunların gerçekliğini hissetmeye başlıyorsunuz. Gerçekten standart metropollerden ayrılan çok fazla özelliği bulunuyor.

Tatil için milyonlarca kişinin tercih ve merak ettiği Türkiye’nin en güzel yerleri arasında yer alıyor. Genelde Kapadokya dendiği anda akla direk balonlar ve peri bacaları geliyor. Türkiye’de tatil yapılacak yerler listesine kesinlikle eklemenizi tavsiye ediyoruz. Yerli-yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği periler şehrinin detaylarından da bahsedelim.

Kapadokya tek bir şehir değildir. İçerisine beş farklı şehri de alıyor. Bu şehirler de Kırşehir, Niğde Nevşehir, Kayseri ve Aksaray olarak yansıyor. Her bir şehrin içerisinde farklı kültürel ve tarihi miraslar yer alıyor.  Şehrin genel mimarisi bir yana şehirde hizmet veren mekanların ve otellerin mimarisi de oldukça dikkat çekiyor. Eğer Almanya’dan Türkiye tatiline gelmek üzere rotanızı Kapadokya’ya çevirecekseniz konaklayabileceğiniz en iyi otellerinden bazıları şunlardır;

Petra Inn Cappadocia Hotel

Petra Inn Cappadocia Hotel Kapadokya’ya tatili için gidebileceğiniz büyüleyici otellerden biridir. Konfor ve kaliteli hizmet açısından misafirlerinin beğenisini kazanan otelde yok yok! Otel Kapadokya Üçhisar mevkiine yaklaşık bir kilometre uzaklıkta yer alıyor. Aynı zamanda havalimanına ise 30 dakika kadar bir uzaklıkta yer alıyor. Yani uçaktan indiğiniz gibi kolay bir şekilde otele varabiliyorsunuz. Yürüyüş alanları, binicilik ve daha nice etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Ailece ya da yalnız bir tatil için oldukça uygun.

Exedra Cappadocia Hotel

Exedra Cappadocia Hotel Ürgüp Kapadokya’da hizmet veren ve sıkça tercih edilen bir diğer alternatif olarak dikkat çekiyor. Eğer uzun bir tatil planınız varsa konforlu ve huzurlu bir otelde kalmak istiyorum diyorsanız kesinlikle tercih edebilirsiniz. Otel bazı dönemlerde indirimler yapıyor. Erken rezervasyon kapsamında bu indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Taş yapıları ve genel otel mimarisi ile sizi büyüleyecek bir deneyime hazır olun!

Türkiye Tatilinde Gezilecek Yerler

Türkiye’de tatil yapılacak yerler listemize en sık tercih edilen yaz ve kış tatili yerlerini sıraladık. Kapadokya, Alaçatı, Muğla, Bodrum derken bir rota çizmenize yardımcı olduk. Eğer Almanya’dan Türkiye’ye tatil için geliyorsanız ve vaktiniz bolsa gezip görebileceğiniz yerler de hiçbir sınır yok.

Günü birlik giderek mutlaka görmeniz gereken yerlerin listesini de hazırladık. Türkiye’nin dört bir yanında benzersiz güzelliğe sahip sayısız yer bulunuyor. Hepsini gezmek mümkün olmasa bile sizin de dikkatinizi çekebileceğini düşündüğümüz birkaç yeri listemize eklemek istedik. Türkiye tatilinde gezilecek yerler neresi olabilir diyorsanız hemen aktarmaya başlayalım;

Türkiye’de ucuz tatil yerleri

Doğa Harikası: Amasra Ulubat Gölü

Türkiye’nin en eşsiz yerlerinden biri olan Ulubat Gölü’nü mutlaka görmenizi öneriyoruz. Bursa iline yaklaşık 34 kilometre uzaklıkta bulunan bu gölün eşsiz güzelliği sizi adeta büyüleyecek. Binlerce farklı canlıya ev sahipliği yapan gölün doğal güzelliği bir yana doğası ve havası bile insana huzur vermek için yetiyor. Eğer Almanya’da Türkiye’ye gezmek için geliyorsanız ve vaktiniz varsa mutlaka burayı görmenizi öneriyoruz.

Bu Köy Bir Başka Güzel: Şirince Köyü

Almanya’da olsanız mutlaka adını duymuşsunuzdur; Şirince köyü… Hatta kıyametin kopmayacağı tek yer olarak ulusal haberlerin konusu bile olmuştu! Rum köyü olarak bilinen Şirince Ege bölgesi İzmir Şelçuk’ta yer alıyor. Köy biraz tepede kalıyor. Şirin, kendine has atmosferi olan bu köyde konaklayabilir ve gezecek çok fazla yer bulabilirsiniz.19. yüz yıla dayanan Anadolu mimarisinin izlerini taşıyan bu şirin köyü mutlaka görmeden geri dönmemenizi öneriyoruz.

Muğla Köyceğiz

Muğla ilinden içeriğimizin başında bahsetmiştik. 13 farklı ilçeden oluşan Muğla’nın Türkiye tatili için en sık tercihe dilen turistik yerlerden biri olduğunu da vurgulamıştık. Köyceğiz de Muğla’nın benzersiz ilçelerinden biridir. Liman kenti olarak da bilinen bu kentin tarihi 4 bin yıla dayanıyor. Kentte gezilip görülmesi gereken çok fazla yer mevcut. Eğer Türkiye tatiline geliyorsanız Köyceğiz’in hem mavi hem de yeşil doğasını gezip görmeden kesinlikle dönmemelisiniz!

Türkiye’de tatil yapılacak yerler ve daha fazlasını sizler için detaylarıyla aktardık. Siz de Almanya’dan Türkiye’ye tatil için gelmeyi planlıyorsanız kesinlikle bu içeriğimizde yer verdiğimiz yerleri es geçmemenizi öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir