Girişimcilik

Evden Nasıl Çalışacağım? Evde Girişimcilik Fikirleri

Tüm dünyayı saran korona virüs ile evlere kapandığımız dönemde hepimiz elbet evde yapabileceğimiz iş arayışına yöneldik. Şu an virüs önceki kadar kötü bir durumda olmasa da bizlere evden çalışma seçeneğini daha iyi tanıttı. Siz de artık evden çalışmak istiyor ya da ek bir gelire sahip olmak istiyorsanız ilgi alanlarınızı düşünerek bu alanlar üzerinden para kazanabilirsiniz. Evde girişimcilik fikirleri neler peki?

Örneğin yaptığınız yemekler güzel midir ya da bildiğiniz başka bir dil var mı? Yetenekli olduğunuz özel bir konu veya fotoğraf ya da video çekme bilginiz var mı? Bunun gibi soruların cevaplarını düşünerek kendiniz için en uygun evde girişimcilik fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Çok fazla seçenek bulunan evden çalışma yönteminde özellikle sizi mutlu eden ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir işi bulmanız önemlidir. Sevmediğimiz bir işi hiçbirimiz yapmak istemeyiz. Bu nedenle yukarıda sıraladığımız soruları kendinize sorarak net cevaplarla karşılık vermelisiniz. Bu sayede keyifli bir iş alanı yaratabilirsiniz.

Evde Girişimcilik Fikirleri

Peki, evden çalışabilmek için hangi meslek grupları bulunuyor? Hadi birlikte bunlara örnekler verelim.

girişimcilik

Mutfakta Girişimcilik

Mesela yemek yapmayı çok seviyor olabilirsiniz. Bu sevginizi bir girişimcilik hikayesine dönüştürebilirsiniz. Yapmayı çok sevdiğiniz o güzel pastaları satabilir ve buradan gelir elde edebilirsiniz. İlk önce yakın çevrenizden başlayarak geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bunun için özellikle sosyal medya hesapları kullanarak kendinizi tanıtmanız büyük bir öneme sahip.

Pastalarınızı insanlara tanıtarak ve nasıl bir ortamda yaptığınızı göstererek beğeni ve güven sağlamış olursunuz. İlerleyen zamanlarda pasta veya tatlı türü ile kalmayarak önemli ölçüde ilgi görmeniz çok olağan.

girişimcilik

El İşine İlginiz Mi Var?

Şimdi ise bir diğer fikre bakalım. Bu ise el işi yapıp satmak. Evet evinizde el işleri yaparak ve güzel tasarımlar ortaya çıkararak bunları satabilirsiniz. Örneğin el işi yaptığınız bir oyuncak oldukça rağbet görecektir. Diğer örnekte olduğu gibi bu tarz el işlerini yaparak önce yakın çevrenize kendinizi bu iş ile tanıtmalısınız. İşleriniz yaygınlaştıkça artık bir sosyal medya hesabına yönelmek ve satışları buradan yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Hem sosyal medya hesabı ile çok daha geniş bir kitleye hitap etme şansına kavuşursunuz. Hazırladığınız el işlerini, tasarımları fotoğraflayarak satışa çıkarabilirsiniz.

girişimcilik

Kaleminize Güveniyor Musunuz?

Yazı yazarak da gelir elde etmeniz mümkündür. Eğer kaleminize güveniyorsanız mutlaka bu işi araştırmanız gerekir. Mesela freelance yazar olmak için ilanlarına göz atarak işe başlayabilirsiniz. Buradan bulduğunuz ilanlar ile istenilen yazıları yazarak kendinizi geliştirmiş olursunuz. Eğer işleriniz güzel devam eder ise kendinizi tanıttığınız hesaplar açıp bu hesaplardan sitesine yazı isteyen kişilere ulaşarak ilerleme kaydetmiş olursunuz. Artık daha geniş bir kitleye ulaşıp onlarla iletişim kurma imkanını da yaratmış olursunuz.

Evde girişimcilik fikrileri en azından ilk etapta sizin için çok fazla maliyete neden olmaz. Bu süreçte hem belli bir oranda gelir elde edebilir hem de işinizi büyütebilirsiniz. Sonrasında ise sosyal medyada kendinizi tanıtabilir ya da reklamınızı farklı kanallardan yapabilirsiniz. İşinizi ne kadar çok müşterinize tanıtırsanız, bilinirliğiniz o kadar artar ve dolayısıyla gelirinizi de yükseltmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir