İş Seyahatinde Zamandan Tasarruf Etmenin 4 Yolu

İş Seyahatinde Zamandan Tasarruf Etmenin 4 Yolu

İster ilk ağ oluşturma etkinliğinize giden yeni bir girişimci olun, ister kritik bir hissedarlar toplantısına giden deneyimli bir yönetici olun, zamanınız en değerli varlıklarınızdan biridir. Sonuçta vakit nakittir. Ne yazık ki, seyahat etmek o zamanı emebilir, yanlış yapılırsa günleri olmasa da saatleri boşa harcar. Bugün sizinle iş için seyahat ederken zamandan tasarruf etmenin beş yolunu paylaşıyoruz.

#1: Yoğun Olmayan Saatleri Ayırın

En eğlenceli olmasa da, yoğun olmayan saatlerde rezervasyon yapmak seyahat ederken zamandan tasarruf etmenin en iyi yoludur. Sadece uçuşlar ucuzlamakla kalmayacak, aynı zamanda check-in daha hızlı olacak, uçuş dolu olmayabilir ve varış noktasına vardığınızda tüm gününüz olacak. Uçakta uyuyabilirseniz, geldiğinizde jetlag’ın olumsuz etkilerini yaşamazsınız. Vardığınızda şekerleme yapmak zorunda kalsanız bile, mesai saatleri içinde uçmak yerine günün büyük bir kısmını iş halletmek için harcayacaksınız.

Seyahat gereksinimlerinizi rezerve ederken, bunu mümkün olduğunca önceden yapmanızı öneririz. Bir uçuş tarihine ne kadar yaklaşırsanız, biletler o kadar pahalı olur. Tatlı nokta, yolculuktan yaklaşık iki buçuk ay önce, ancak bunun her zaman mümkün olmadığını biliyoruz. Ek olarak, bu “tatlı nokta” tatilleri, etkinlikleri ve nereye seyahat ettiğinizi hesaba kattığınızda değişebilir. Uzun vadede ise en az üç hafta, en fazla üç ay önceden öneriyoruz. Ayrıca, bu size diğer her şeyi uygun şekilde planlamak için daha fazla zaman verecektir.

İş Seyahatinde Zamandan Tasarruf Etmenin 4 Yolu
İş Seyahatinde Zamandan Tasarruf Etmenin 4 Yolu

#2: Havaalanı Transferi Kiralayın

Bir arkadaşınızdan otostop çekmek, ortak araç yakalamaya çalışmak veya kendi aracınızı sürerek park etmek için bol miktarda para harcamak, zamanınızı boşa harcamanın kesin yoludur. Havaalanına gidiş-geliş sırasında zamandan tasarruf etmek için özel bir havaalanı transferi rezervasyonu yaptırmanızı öneririz . Havalimanı transferleri, sizi belirlenen saatte alan, çantalarınızı özenle taşıyan, trafikte hızlı yol alan, gideceğiniz yere zamanında ve şık bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak özel bir araç hizmetidir. Önceden rezervasyon yaparak, arkadaşınızın sizi almayı hatırlamasını, bir Uber sürücüsünün müsait olmasını veya kendi başınıza araba kullanmanın sıkıntılarıyla uğraşmasını asla ummak zorunda kalmazsınız.

İlginizi Çekebilir: Sırttaki Ağrı Neden Olur, Ağrıya Ne İyi Gelir?

#3: Bölgesel Havalimanlarını Kullanın

Büyük şehirler genellikle her gün salonlardan on binlerce olmasa da binlerce insanın geçtiği devasa havaalanlarına sahiptir. Bu faaliyet merkezi etkileyici olsa da, genellikle uzun kuyruklar, sıkışık bekleme alanları ve dolu uçuşlarla sonuçlanır. Daha kısa bir mesafeye seyahat ediyorsanız, yerel, bölgesel bir havaalanının aynı uçuşu sağlaması iyi bir olasılıktır. Kitlelere bulaşmak ve gereksiz zaman kaybetmek yerine yerel uçarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Daha küçük, bölgesel havaalanları genellikle var olmayan güvenlik hatlarına, açık mağazalara ve beklerken çalışabileceğiniz bolca alana sahiptir.

İş Seyahatinde Zamandan Tasarruf Etmenin 4 Yolu
İş Seyahatinde Zamandan Tasarruf Etmenin 4 Yolu

#4: Hep Birlikte Seyahat Etmeyin

Görüntülü sohbetlerin yüz yüze görüşme ihtiyacını ortadan kaldırdığı dijital bir dünyada yaşıyoruz. İş seyahatinizi çevrimiçi bir etkinliğe dönüştürme gücünüz ve yeteneğiniz varsa, tüm zamandan ve seyahat etme zahmetinden tamamen kurtulacaksınız! Bunu hayal et! Havaalanına gitmek, kuyrukta beklemek, sıkışık bir uçakta uçmak veya muhtemelen gideceğiniz yere giderken kaybolmak yok. Bunun yerine, kendi yatağınızda uyuyabilir, boksörlerinizle toplantılara ev sahipliği yapabilir ve yine de yapmanız gereken tüm işleri evinizin veya ofisinizin rahatlığında yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir