Türkiye’de İmplant Fiyatları 2023

Türkiye’de İmplant Fiyatları 2023

Bu makalemizde Türkiye’de implant fiyatları 2023 rakamları hakkında bilgilere yer vereceğiz ancak öncelikli olarak genel bir açıklama yaparak başlayalım.

İmplant sağlık durumu yerinde olan sağlıklı çene kemiğine sahip olan herkesin yaptırabileceği diş uygulamaları arasında bulunuyor. Diş sağlığına dikkat ettikleri halde genetik nedenler ya da herhangi bir nedenden dolayı dişlerini kaybetmek zorunda kalan herkes için başarı oranı oldukça yüksektir. Bazı hastalarda implant için çene kemik yapısı uygun olmayabiliyor bu durumda daha ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirebilmek için gerekli alt yapının hazırlanması sağlanır ve bu sayede implant işlemi yapılabilir.

İmplant Güncel Fiyatları 2023

İmplant fiyatları belirlenirken aynı ana birden fazla faktör göz önünde bulundurulması gerekiyor. Her yıl fiyatların değişmesindeki en önemli neden ise bu etkenlerin farklılaşmasıdır. İmplant özel kliniklerde yapılan bir uygulama olduğundan dolayı genellikle fiyatları sektörün kendisi belirleyecektir. Belirlenmiş olan fiyatların yüksek olması ise kıymetli metal ve zirkonyum gibi malzeme kullanılmasından kaynaklıdır. Rekabet göz önünde bulundurulduğundan implant güncel fiyatları maalesef internet siteleri üzerinden paylaşılmıyor. Bu makalemizde de net fiyat belirtmememizin nedeni de bundan kaynaklanmaktadır.

Türkiye’de İmplant Fiyatları 2023
Türkiye’de İmplant Fiyatları 2023

İmplant Fiyatları 2023 Yılında Ne kadar?

İmplant fiyatları 2023 yılında markaya göre belirlenmektedir. Yeni yerli implant ile ithal implant arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Yerli implant fiyatlarına baktığımızda ithal olanlara göre daha uygun fiyat söz konusu olacaktır. Bu fiyatların değişken olması markalara bağlı olurken aynı markayı kullanan diş sağlığı merkezlerinde bile ücretler farklılık göstermektedir.

İlginizi Çekebilir: Öğrencilere Para Kazandıracak Taktikler

İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir unsurun olduğunu da söylemeden geçmemek gerekiyor. İmplant hassas bir işlem olduğundan dolayı tecrübeli hekimler tarafından yapılması gerekir.

Yukarıda bahsedildiği üzere pek çok implant markası olduğunu söylemeliyiz. Uzun zamandır başarılı bir şekilde kullanılan implant tedavisi tüm dünyada bu konuda bir hareketlenmeye sebep olmuştur. Türkiye’de bu konuda gerekli çalışmaları tamamlamış ve yerli bir implant markası kurmuştur. Bu yerli implant markası yaklaşık olarak 10 yıldır bu konuda çalışmalarını devam ettirmekte ve başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Türkiye’de İmplant Fiyatları 2023
Türkiye’de İmplant Fiyatları 2023

Implant Tedavisi Sonrası Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

İmplant tedavisinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Aşağıda bu önemli hususları sizler için bir araya getirelim istedik.

 • İmplant operasyonundan sonra 2 saatlik süre içinde herhangi bir şey yememeniz gerekiyor. İlk 24 saat sıcak içeceklerden kaçınarak yalnızca yumuşak ve ılık olan yiyecekleri tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle soğuk püre, süt ürünleri ve dondurma tüketmek sizi rahatlatacaktır.
 • İmplant sonrasında kanın durmasını önlemek için tampon kullanılması gerekiyor.
 • İlk 24 saat içerisinde ağızda kanama meydana geleceğinden dolayı tükürükte kan olması normaldir. Bunun için panik yapmanıza gerek yoktur.
 • Operasyon sonrasındaki akşam dişlerinizi fırçalamamanız ve gargara yapmamanız gerekiyor. Bu işlem yaranın açılmasına ve tekrar kanama olmasına neden olacaktır.
 • İşlem sonrasındaki 36 saat sonrasında artık günde 2 kez ağzınızı gargara yapabilir ya da tuzlu su ile çalkalayabilirsiniz.
 • İlk 24 saat sigara içilmemesi önemlidir. Bunun için operasyon bölgesi biraz normale dönünceye kadar sigara içmemek daha mantıklı olacaktır.
 • Doktor kullanmanız için herhangi bir antibiyotik ve ağrı kesici vermiş ise önermiş olduğu şekilde kullanmalısınız.
 • İlk 2-3 gün operasyon bölgesinde şişkinlikler ya da hematom görülebilir, yanakta ya da göz altında gözlemlenebilir, bir hafta sonra kaybolurlar. İzlerin kaybolmasını hızlandırmak için operasyon alanına
 • İlk gün boyunca buz uygulanması (5 dakika buz ile uygulama yapılmalı, 5 dakika beklenmeli, bir kaç saat boyunca devam edilmeli) ve ilk 2 gece başınız yukarında olacak şekilde uyumanız önerilmektedir​
 • Yukarıda belirtmiş olduğumuz sonuçların dışında beklenmedik bir durum gelişirse mutlaka doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.
 • İmplant uygulamasından 7 gün sonra dikişler alınmalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir